Kā mums piebiebroties?

FB DR TW FS WP PK
2009. gada pavasara coits

Divreiz gadā mūsu korporācijā tiek uzņemti jauni biedri, kas tad arī uzsāk fukšu gaitas, lai vēlāk kļūtu par krāsnesi, pilntiesīgu patrieti. Tradicionāli uzņemšana mūsu korporācijā notiek reizi semestrī – rudenī un pavasarī. Lai vēlētos iestāties mūsu korporācijā, neapšaubāmi ir jābūt kādai informācijai par korporāciju, turklāt tādai, kas liek domāt “šī ir organizācija, kurā es patiešām vēlētos būt”.

Skaidrs arī tas, ka diez vai pietiks ar to informāciju, kuru esam izvietojuši šajā mājaslapā. Jūs var saukt par veiksminieku, ja būsit dzirdējuši, redzējuši vai lasījuši par mums, un korporācijām vispār, kādā no masu medijiem. Ja ar korporāciju dzīves ainiņām esat sastapies daiļliteratūrā, tad jau droši sevi vari saukt par erudītu. Taču visvienkāršākais ir atnākt uz kādu no rīkotajiem viesu vakariem, kurā patrieši iepazīstina viesus ar korporāciju un, protams, iepazīstas arī ar viesiem. Vislabāk jau laikam tas izdodas kopīgi pasēžot pie viesību galda un iemalkojot kādu kausu izslavētā latviešu alus. Parasti par uzņemšanu runā pēc otrā korporācijas apmeklējuma, kad jau ir zināms priekšstats vienam par otru.

Kā pats nosaukums liecina, esam studentu korporācija, tāpēc arī iestāties var tikai studenti. Tas nekas, ja mācies vēl tikai skolā, jau tagad vari nolūkot savu korporāciju, lai, mācoties pirmajā kursā augstskolā, varētu droši teikt: “es esmu korporants, krietns buršs”. Piemēram, Latvijas brīvvalsts laikā ģimnāzisti it labi zināja par korporācijām un tādēļ bez lielas minstināšanās, iestājoties augstskolā, iestājās arī korporācijā.

Korporācijā laikam jau vislabāk ir stāties, tikko uzsākot studijas, kamēr Tevi vēl nav savās ķetnās sagrābusi naudas un varaskārā dzīve, jo tad jau vairumam ir pavisam citas prioritātes un ideāli. Šodien par to ir īpaši jāpiedomā, jo daudzi jau pirmajos kursos ir uzsākuši savu neatlaidīgo kāpienu pa karjeras kāpnēm, un tādā laikā domāt par studentu dzīvi un darbiem tautas labā nav ne laika, ne arī vēlēšanās. Korporācija, savukārt, “vēlas pēc iespējas biežāk Tevi redzēt”, laiks paiet ne tikai korporanta stājas un zinību apguvei, bet arī piedaloties jautrajos studentu dzīves pasākumos ar jaunajiem draugiem. Ja izdodas atklāt arī pievilcību, ko atnes pasākumi ar studenšu korporācijām, tad jau var sanākt, ka ar pasniedzējiem augstskolā būs jātiekas brīvlaikā pēc sesijas.

Pats galvenais tomēr, stājoties mūsu korporācijā, ir apzināties, ka tu saisti savu turpmāko dzīvi ar šo organizāciju, kā arī pievienosies gan darbos, gan domās mūsu devīzēm – Par draudzību un darbu, par Tēvijas brīvi.

Lai uzzinātu par gaidāmajiem viesu vakariem, iesakām Tev sazvanīties/sarakstīties ar kādu no mūsu amatpersonām. Līdz šiem viesu vakariem vari arī pats painteresēties, kas tad ir korporācija. Par viesu vakaru tuvošanos var uzzināt mūsu mājaslapā, kā arī sociālajos tīkls.